Gości Online: 1

Twoje dane:
54.87.18.165
NEWS: WIELKA WYGRANA MARIUSZA LIGIŻYŃSKIEGO W PUCHARZE ŚWIATA - FRANCJA 2005
W dniu 23.04.2005 r w Lionie – Francja odbył się Puchar Świata w SHIDOKAN. W turnieju brało udział ponad stu zawodników z 16 państw. Wielki sukces odniósł Mariusz Ligiżyński z Jeleniogórskiego Klubu Shidokan Karate. Wywalczył Puchar Świata nokautując wszystkich swoich rywali. W pierwszym pojedynku spotkał się z reprezentantem Włoch. Walka trwała kilkadziesiąt sekund. Szybkim kopnięciem na udo powalił rywala. Po wznowieniu pojedynku dynamiczną kombinacją ręczną i kopnięciem kolanem w głowę znokautował Włocha. W walce półfinałowej przeciwnikiem był zawodnik z Francji. Pojedynek również trwał niedługo. Już w pierwszej rundzie kopnięciem na udo oraz hiza geri jodan (kolanem w głowę) powalił rywala na deski. Z pomocą lekarza i trenera Francuz zszedł z ringu. W finale Mariusz spotkał się również z reprezentantem Francji, który wcześniej pokonał utytułowanego zawodnika Litwina. Z czterorundowego pojedynku, Francuz wytrzymał tylko trzy. Pod koniec trzeciej rundy, po silnych kopnięciach na udo i korpus, nie był w stanie kontynuować pojedynku. Był to kolejny, wielki sukces naszego zawodnika, który potwierdził, iż jest jednym z najlepszych zawodników na Świecie.
Nasz kraj reprezentował również Marcin Zontek z Jeleniogórskiego Klubu SHIDOKAN Karate. W pierwszym pojedynku przeciwnikiem był Francuz, którego pokonał w dwurundowym pojedynku. W walce ćwierćfinałowej, po dogrywce w formule thaiboxingu, decyzją sędziów (2:1) uległ reprezentantowi Azerbejdżanu. Był to pierwszy start Marcina w tak prestiżowej imprezie.
Pochwały należą się również siedmioosobowej grupie polskich kibiców, którzy dzielnie dopingowali naszym zawodnikom, przekrzykując tysięczną widownię francuską.